Starostlivosť o suchú pleť

Každý typ pokožky je špecifický a vyžaduje si odlišnú starostlivosť.

Tento typ pleti je menej odolný a vzhľadom na nedostatočnú činnosť mazových žliaz pôsobí táto pleť ako slabá. Väčšinou je citlivá, niekedy môže byť začervenaná a podráždená, so suchými olupujúcimi sa miestami. Často vyvoláva pocit pnutia, pálenia a svrbenia. Suchá pleť je náchylná na zápaly, sčervenanie, neznášanlivosť radu kozmetických prípravkov i tvorbu vrások. Je veľmi chúlostivá na ošetrovanie a vyžaduje zvýšenú starostlivosť, ktorú jej musíme venovať.

Ako správne čistiť suchú pleť?

Na suchú pleť nikdy nepoužívajte sťahujúce a vysušujúce, ani drsné peelingové odličovacie prípravky. Používajte šetrné, výživné odličovacie mlieka a hydratačné toniká bez alkoholu a parfumu, napríklad s pantenolom, výťažkami z ovsa, vitamínom E, ktoré túto krehkú pleť nepodráždia a zároveň ju ochránia. Prípravky na suchú a veľmi citlivú pleť nájdete predovšetkým v lekárňach – sú označované ako hypoalergénne.

Vhodné krémy

Suchá pleť ocení predovšetkým hydratáciu a výživu. Veľmi suchej a citlivej pleti prospievajú regeneračné krémy s vitamínom E a morskými riasami.

Dekoratívna kozmetika

Vyberajte si mejkap, ktorý obsahuje olej a nanášajte ho na krémom dobre hydratovanú pokožku. Suchej pleti neprospievajú vysušujúce púdre.